اخبار > استاد از نگاه شاگرد


  چاپ        ارسال به دوست

استاد از نگاه شاگرد


جواد بختياري، در دومين نشست از سلسله ‌نشست‌هاي «در مکتب هنرمندان معاصر ايران» با عنوان «مروري بر شرح احوال و آثار استاد غلامحسين اميرخاني» كه 12 دي‌ماه 1391 در فرهنگستان هنر برگزار شد، استاد خود را اين‌گونه روايت كرد:

در مورد استاد بسيار شنيده‌ايم، خوانده‌ايم و ديده‌ايم. استاد اميرخاني به اعتقاد من يك لقب و يا يك واژه نيست بلكه يك مفهوم اجتماعي است. يك منشور چند‌وجهي است كه فرهنگ، هنر، ادب، مهرباني و راهبري از آن ساطع مي‌‌‌‌شود.
مقام و شأن استاد و وجاهت اجتماعي كه در اين سال‌ها كسب كرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، ايشان را در مقام يك شخصيت كاريزماتيك ناب و از جنس هنر، آن هم در عرصه هنر معاصر نشان مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

استاد اميرخاني به واسطه هوش، حافظه فوق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌العاده، زوديابي استعداد هنري‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شان و اعتقاد و اطميناني كه به توانايي شخصي‌شان دارند به طور كلي از اعتماد به نفس فوق‌‌‌‌العاده‌اي در طول زندگي‌‌‌‌‌‌‌‌‌شان برخوردار بوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.
گذر پيروزمندانه از رنج‌هاي گوناگون زندگي و تشنگي فراوان براي يادگيري هر آنچه كه در اطرافشان گذشته، از ايشان شخصيتي بلندطبع، جستجوگر، بلندپرواز، مسئول و موجد براي تحقق آرزوها ساخته است.

 


١١:٠٨ - 1391/12/27    /    شماره : ٣٥٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٦١خروج